Samenwerking – Dag leuke bakliefhebber! Mijn samenwerking met Deleukstetaartenshop.nl duurt voort en vandaag ben ik bij je terug met een heeeeeerlijke dulce de leche stapeltaart. Speciaal gemaakt voor de echte karamel liefhebber, zoals ik zelf ook ben. Natuurlijk mag ik ook weer een te gek bakpakket weggeven. Daarover lees je onderaan het artikel meer.

Gemak dient de mens
Zelf dulce de leche maken is alleen een kwestie van geduld! Het is niet meer dan een blikje gecondenseerde melk die 3 uur in een pannetje kokend water aan het dobberen is. Makkelijk, maar een tijdrovend klusje. Voor deze taart heb ik gekozen voor een dulce de leche smaakpasta van Funcakes. Makkelijk te doseren!

Makkelijke variatie
Zoals jullie weten ben ik dol op koffie, dit heb ik er dus ook door verwerkt. Niet overheersend, maar wel dat het net even wat meer pit heeft. Mocht je heel erg dol zijn op chocolade kun je dit natuurlijk ook door de biscuit verwerken in de vorm van cacao. Houd je het liever alleen op karamel? Dan is dat ook helemaal goed natuurlijk. Gebruik je fantasie en je favoriete smaken.
De basis
Ik maak wederom gebruik van een biscuitmix, die van Funcakes vind ik het prettigst en het lekkerst. Deze bestaat trouwens ook in chocolade variant, helemaal makkelijk! Deze mix bakt gewoon super steady en dat is echt fijn.

Bladgoud
Wat deze taart helemaal bijzonder maakt is dat ik aan de slag ben gegaan met écht bladgoud. Tot voor kort wist ik helemaal niet dat Deleukstetaartenshop dit verkocht. Na een uurtje rondsnuffelen op de site kwam ik het tegen. Ik weet nog héél goed dat ik op mijn 17de stage liep bij patisserie Jarreau. Dé patisserie van het jaar toen en de koningin kocht daar hoogstpersoonlijk haar paaseitjes. Perfectionisme heeft altijd wel in me gezeten, maar bij deze voor mij eerste echt stage is dat ook nog heel erg gevoed. Hier stond ik twee keer per week een bepaald gebakje af te maken met een kwastje en velletje bladgoud. Het deed mij dat dus helemaal herbeleven. Ik vind het er op deze taart ook echt sjiek en prachtig uitzien.

Spuitmondjes
Ik heb uiteindelijk gewoon een simpel kartel spuitmondje gebruikt. In het pakket dat ik weg mag geven vind je een speciaal soort spuitmondje. Deze zijn heel leuk voor cupcakes of voor als je taart wat groter is. De doorsnee van dit taartje is namelijk maar 15cm, en dat kwam net niet helemaal mooi uit. Ook hier kun je je eigen invulling aan geven. Het opspuiten van een taart is misschien wel mijn favoriete deel van het taart maken. Ik ben benieuwd hoe dat bij jou is!

Het recept
Zie dit recept echt als inspiratie. Je kunt variëren met smaken, kleuren en vulling. Ik heb nu een botercrème gebruikt, je zou ook makkelijk voor Enchanted Cream kunnen kiezen bijvoorbeeld. Leef je uit en maak plezier!
Dulce de leche stapeltaart
10
personen1
hour30
minutes4
hoursingrediënten
- Biscuit:
250 gram Funcakes biscuit mix
4 middelgrote eieren
25 ml water
1 el oploskoffie, het liefst in poedervorm
1 el heet water
- Botercrème:
500 gram roomboter, op kamertemperatuur
125 gram witte chocolade
80 gram poedersuiker
2 el dulche de leche smaak pasta
1 el vanille extract
- Afwerking:
bladgoud
bijkleurende sprinkles
een mooie taarttopper
- Extra (optioneel):
Een lekkere likeurtje om de cakes mee te besprenkelen, ik nam gezouten karamel Baileys
3 karamel zeezout stroopwafels, in kleine stukjes
- Nog meer nodig:
schraper
spuitmondje
bakpapier
kartelmes
Stappen
- Bekleed eerst de bodem en randen van de twee bakvormen met een velletje bakpapier. Een beetje zonnebloemolie helpt bij het laten plakken hiervan. Verwarm dan de oven voor volgens verpakking. Maak dan het biscuit beslag volgens de verpakking. Los de koffie op in het hete water, voeg dit samen met de smaakpasta als laatste toe. Bak de biscuit gaar in 25 minuten.
- Snijd de boter in blokjes en klop dit luchtig in 15-20 minuten. Schraap af en toe de randen bij en zet op ongeveer 75% power van je machine. Op den duur zie je dat het volume toeneemt en de kleur van de boter veel witter wordt. Smelt ondertussen de witte chocolade en laat deze vervolgens weer afkoelen tot handwarm of nog kouder, zolang het maar vloeibaar blijft.
- Voeg dan eerst de poedersuiker toe aan de boter en laat het hiermee nog een minuut of 5 draaien op een lage stand. Giet dan de afgekoelde chocolade erbij. Maak af met de smaakpasta. Dit is een heerlijke crème, maar soms ook een slappe crème. Geen paniek. Zet de kom in de koelkast voor ongeveer een uur. Zet elke 20 minuten even draaiend in de machine, zo verdeelt de kou beter en sneller (drie keer mixen in een uur dus). Wanneer de structuur naar je zin is kun je het verwerken.
- Snijd de inmiddels afgekoelde biscuit aan de bolle bovenkant helemaal vlak. Snijd ze dan 1 keer horizontaal doormidden. De taart kun je nu opbouwen. Besprenkel elke cake optioneel met een beetje likeur. Ik doe dit met een keukenkwastje, dat werk makkelijk.
- Spuit rondom een flinke rand van de crème. In het midden iets minder dik. Egaliseer dit met een paletmes en strooi hier 1 in stukjes gesneden stroopwafel overheen. Leg een tweede cake plak hierop en herhaal dit vervolgens. Let op dat je ‘m goed recht opbouwt. Werk de taart zo strak mogelijk af en zet deze dan voor minimaal een half uurtje in de koelkast.
- Voor het versieren met de parels heb ik geen goede truc helaas. Een deel heb ik er vanuit mijn handpalm tegenaan geblazen, een ander deel er tegenaan gegooid en nog een deel heb ik stuk voor stuk met een pincet gedaan. De toeven bovenop kun je naar eigen inzicht doen. Als het goed is heb je genoeg crème om creatief te zijn.
- Maak de taart verder af met wat sprinkels, een mooie topper en optioneel wat bladgoud. Dit kun je het beste aanbrengen met een klein kwastje. Eet smakelijk!
Notities
- Ik heb de taart vrij rap na het bakken aangesneden, daardoor ziet de binnenkant er wat rommelig uit. De biscuit was énorm smeuïg van zichzelf en nog meer van de likeur. Het geheel was goed zoet en onwijs lekker. Als de taart uren koud had gestaan was de taartpunt er strakker uitgekomen.

Win dit toffe bakpakket
Zoals ik al zei mag ik weer een heel leuk bakpakket weggeven. Zo goed als alle non food benodigdheden voor deze taart zitten erin (zie foto). De winactie loopt via mijn Instagram kanaal en meedoen is een eitje (deze post komt in de avond van 15-9 online). Ik vraag je alleen om de post te liken, opslaan en om een reactie achter te laten waarin je vertelt waarom jij graag wil winnen. Leuk als je ook Deleukstetaartenshop volgt, maar dat is geen vereiste. Pro tip! Via het account van Deleukstetaartenshop geven ze net zo’n pakket weg. Ik zou het wel weten en je kansen spreiden.

Ga je iets bestellen bij Deleukstetaartenshop.nl?
Dan heb ik wellicht eerst nog wat andere inspiratie voor je. Al drie keer eerder maakte ik een lekker recept in samenwerking en misschien zijn die je wel helemaal ontgaan. Hier deel ik ze nog eens op een rijtje:
- Koffie cheesecake met chocolate chipbodem
- Feestelijke tiramisuslof met witte chocolademousse
- Over de top verjaardagstaart
Hou jij van bakken maar is een taart als deze net iets te hoog gegrepen? Dan is Eefsfoodclub iets voor jou! Dit is een online platform die ik speciaal heb ontwikkeld voor de (beginnende) thuisbakker. Als je je inschrijft ontvang je ook nog een kortingscode voor Deleukstetaartenshop. Wat Eefsfoodclub verder allemaal inhoud lees je hier. Ik heb je er graag bij!

Opslaan?
Wil je het recept voor deze dulce de leche stapeltaart opslaan? Dit kan makkelijk met onderstaande foto via Pinterest! Pin ‘m op je favoriete bord zo kun je ‘m snel terugvinden. Vind je het leuk om een kijkje achter de schermen te zien? Volg mij dan op Instagram. Daar deel ik geregeld videobeelden van hoe ik iets maak. Zoek op @eefsfood, dan kun je mijn account heel gemakkelijk vinden. Of klik gewoon hier, dan kom je er ook!

Dit artikel is geschreven in betaald partnerschap met Deleukstetaartenshop.nl