• Recepten
    • Bakrecepten
      • Taart
      • Koekjes
      • Cake
      • No bake
      • Overig zoet
      • Brood
      • IJs
      • Vegan lekkers
    • Kookrecepten & meer
      • Ontbijt/Lunch
      • Maaltijden
      • Desserts
      • Salades
      • (Borrel)snacks
      • Smeersels, dips & sausjes
      • Drankjes
  • Eefsfoodclub
  • Blog
    • Persoonlijk
    • Eef test
    • Eetdagboeken
    • Eef buiten de deur
      • Op pad met Eef
      • Horeca tips
    • Overig zoet
    • Favoriete keukentools
  • Over mij
    • Even voorstellen
    • Zakelijk
    • In de media
  • Eefsfoodmail
0
Eefsfood
  • Recepten
    • Bakrecepten
      • Taart
      • Koekjes
      • Cake
      • No bake
      • Overig zoet
      • Brood
      • IJs
      • Vegan lekkers
    • Kookrecepten & meer
      • Ontbijt/Lunch
      • Maaltijden
      • Desserts
      • Salades
      • (Borrel)snacks
      • Smeersels, dips & sausjes
      • Drankjes
  • Eefsfoodclub
  • Blog
    • Persoonlijk
    • Eef test
    • Eetdagboeken
    • Eef buiten de deur
      • Op pad met Eef
      • Horeca tips
    • Overig zoet
    • Favoriete keukentools
  • Over mij
    • Even voorstellen
    • Zakelijk
    • In de media
  • Eefsfoodmail
Logo
0
Logo
Bakrecepten Taart

Chocoladetaart met ganache en kersen

Eefje
6 reacties
11 december 2020
Chocoladetaart met ganache en kersen

[vc_row][vc_column width=”2/12″][/vc_column][vc_column width=”8/12″][vc_column_text]

Chocoladetaart met ganache en kersen

Chocoladelovers, opgelet! Deze chocoladetaart met ganache en kersen is gemaakt voor de echte chocolade fan. Een smeuïge chocoladecake met pure chocolade ganache en Kersenjam.

Variatie

Op dit moment is het alles behalve kersentijd daarom heb ik gekozen om deze taart af te maken met amarena kersen. Mocht je toch het liefst vers fruit gebruiken zou ik voor frambozen gaan, deze passen er qua smaak ook heel goed bij. Mocht je wel aan verse kersen kunnen komen zou ik absoluut daar voor kiezen. Ook leuk met die steeltjes eraan! 

De ganache heb ik gemaakt met pure (54%) chocolade omdat dit echt de beste smaak geeft. Ik raad het ook echt aan hiermee te maken. Mocht je nou echt heel graag melkchocolade gebruiken kan dit ook. Bedenk dan wel dat de taart zoeter zal worden dan hij eigenlijk bedoeld is. Half om half kan ook nog!

Kersenjam pot

Kersenjam

Hero maakt al meer dan 100 jaar jam. Het begon allemaal met Aardbeienjam. Deze werd verkocht in een blikje. Naast smaak zorgt de suiker ook voor hele goede conservering. Later kwamen er jam smaken bij van ander fruit. Nu herken je Hero aan het blauwe logo op de glazen pot. 

Het recept

Voorbereidingstijd: 30 minuten
Baktijd: 45-50 minuten
Wachttijd: 2 uur
Totale tijd: 4,5 uur
Aantal personen: 10

Ingrediënten

Dit heb je nodig!

Beslag:
200 gram zelfrijzend bakmeel 
150 gram kristalsuiker 
3 middelgrote eieren 
100 gram roomboter
100 ml (volle) melk 
30 gram cacaopoeder 
mespuntje bakingsoda 
1 tl citroensap of neutrale azijn
snuf zout
3 el Hero Kersenjam

Vulling:
350 gram pure chocolade 
350 ml slagroom 
50 gram roomboter 
30 gram poedersuiker
3 el Hero Kersenjam

Topping:
verse- of amarena kersen 
50 gram amandelschaafsel of stiftjes
Hero Kersenjam, naar eigen smaak

Nog meer nodig:
spuitzak met kartel spuitmondje
springvorm van 18 cm doorsnee
stand- of handmixer
siliconen spatel
afkoel rooster
steelpan
glazen kom 
bakpapier 
bolzeef

puntje staand

Zo maak je het!

1. Zorg allereerst dat de ingrediënten op kamertemperatuur zijn. Bekleed de bodem en rand van de springvorm met bakpapier. Verwarm de oven voor op 170 graden convectie stand (boven en onder warmte).

2. Draai de boter los en romig. Dit kan met een handmixer maar ook met een standmixer met garde. Voeg dan de suiker en het zout toe en meng dit.

3. Voeg dan een ei toe en mix tot deze is opgenomen. Herhaal dat ook met de twee andere eieren.

4. Zeef het zelfrijzend bakmeel samen met het cacaopoeder en voeg dit toe. Terwijl je dit door het ei/boter/suiker mengsel roert giet je ook langzaam de melk erbij. Als alles goed is gemengd tot een glad beslag stop je met de machine.

5. Roer de azijn door de baking soda, het gaat bruisen en neemt toe in volume. Doe dit goedje bij het beslag en spatel het er handmatig door. Giet de helft van het beslag in de vorm, verdeel hierover dan 1,5 eetlepels Kersenjam. Giet de rest van het beslag erop en schep daar nog eens 1,5 el Kersenjam op. Ik heb het gebakken in twee vormen om de baktijd te verkorten. Als je hier ook voor kiest bak dan ongeveer 28 minuten.

Making of cakes

Bakken

6. Bak de cake gaar in ongeveer 50 minuten. Check altijd even met een prikker of de cake echt gaar is voor je hem de oven uithaalt. Leg de cake op zijn kop af te koelen.

7. Zet de oven dan op 200 graden hete lucht. Doe de amandel stiftjes in een ovenschaaltje of op een bakplaat en rooster deze 3 x 4 minuten (steeds even omschudden tussendoor).

8. Giet een scheut van de slagroom in een steelpan en verhit dit. Voeg dan de poedersuiker toe en roer goed zodat het compleet oplost. Voeg dan de rest van de slagroom toe en breng het bijna aan de kook. Zet dan het vuur uit en voeg de chocolade en roomboter toe. Laat dit staan voor minstens 5 minuten. Roer dit dan tot een gladde, dikke en glimmende massa. Giet dit in een kom en zet in de koelkast. Roer het met enige regelmaat door tot het geheel een fijne dikte heeft om te smeren en op te spuiten.

Ganache

Opbouwen

9. Als de cake volledig is afgekoeld en de ganache stevig is kun je de taart gaan afmaken. Snijd de cake horizontaal 1 keer doormidden. Smeer daar een lekkere laag van de ganache op. Schep vervolgens 3 el Kersenjam hierop en verdeel dit tot 1,5 cm van de rand op de taart.

10. Druk de andere cake er goed op. Smeer de rest van de taart in met een zo’n strak mogelijk laagje ganache. Voorzie de onderste rand met een laagje geroosterde amandel stiftjes.

Chocoladetaart met ganache en kersen

11. De overige ganache doe je in een spuitzak met een kartel spuitmondje. Maak hiermee 12 mooie rozetten op de taart. Leg op elke rozet een kers. Als je de taart serveert met kerst zou ik er nog een drietal sterretjes in aansteken wanneer je de taart op tafel zet.

12. De taart kun je makkelijk een paar dagen van tevoren maken en afgedekt in de koelkast bewaren. Wel het lekkerst om te eten op kamertemperatuur. 

Chocoladetaart

Recepten die ik eerder maakte met Hero jam:

Opgerolde oven wentelteefjes met bosvruchten
Zoete ontbijtpizza met rood fruit
Smeuïge cakerol met met framboos-limoenmousse

Is dit nog niet genoeg inspiratie? Dan verwijs ik je graag door naar de Hero fruit studio. Hier kun je héél veel diverse recepten vinden!

Staand chocotaart

Dit recept is gemaakt in samenwerking met Hero.

Liefs,
Eefje

[vc_row][vc_column width=”2/12″][/vc_column][vc_column width=”8/12″][vc_column_text]

chocoladetaart Kersenjam
Delen:
geschreven door

Eefje

Hoi ik ben Eefje! Op eefsfood.nl deel ik mijn plezier in koken en bakken graag met jullie. Voornamelijk recepten maar af en toe ook een hotspot, video of persoonlijk stuk. Heb je vragen, opmerkingen of wil je iets anders met mij delen? Stuur gerust een mailtje naar eefje@eefsfood.nl
6 reacties
  1. Ruby Velberg

    2 april 2023 10:03

    zou je deze taart ook in een vegan en glutenvrije variant kunnen maken? zijn de verhoudingen dan het zelfde of moet ik dit aanpassen? ik overweeg een verjaardagstaart te maken voor mijn dochter en ik wil eigenlijk een chocoladetaart maken omdat ze gek is op chocola.

    Beantwoord
    1. Eefje

      4 april 2023 07:45

      Hoi Ruby, glutenvrij en vegan is niet helemaal mijn expertise. Dat is dus niet even zomaar gedaan. Heb je al specifiek gezocht naar andere recepten die al vegan en gv zijn?

      Beantwoord
  2. An

    10 juli 2023 07:27

    Hoi Eef, als ik deze ganache maak en mijn taart mee afsmeer, dan wordt deze erg hard en dof… Heb jij enig idee wat ik zou kunnen aanpassen om vooral dat doffe weg te krijgen?

    Doet evenwel niets af aan de smaak, iedereen is gewoon weg van deze taart 😉

    Beantwoord
    1. Eefje

      10 juli 2023 13:53

      Hoi An, mijne was ook vrij dof en niet heel glimmend. Wellicht kan dat komen door de kwaliteit van de chocolade. Dit kan ook invloed hebben op de dikte. Ik denk dat het al helpt als je er wat meer slagroom bijdoet. 50ml zou ik eerst proberen 🙂

      Beantwoord
      1. An

        23 juli 2023 21:45

        Bedankt Eefje, dat was inderdaad al een beter resultaat 🙂

        Beantwoord
        1. Eefje

          24 juli 2023 10:45

          Fijn dat te lezen!

          Beantwoord
Geef een reactie Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

vorig bericht

Toffee taartje met Oreo’s en slagroom

volgend bericht

Kerstbomen cakerol met koffie en speculoos

Over mij
Eefje met camera

Eefje

Hoi! Ik ben Eefje, 30 jaar en woon in Leiden. Welkom en leuk dat je een kijkje neemt op mijn website.


Girl in a jacket
Dit vind je misschien ook leuk
Red velvet taart
Bakrecepten Recepten Taart

Red velvet taart

2 min leestijd
18 augustus 2015
Luchtige chocoladetaart met krokante bodem
Bakrecepten Recepten Taart

Luchtige chocoladetaart met krokante bodem

1 min leestijd
5 april 2020
Lemon meringue room taart
Bakrecepten Recepten

Lemon meringue room taart

1 min leestijd
28 maart 2020
Karamel-pecan shortbread
Bakrecepten Koekjes Recepten

Karamel-pecan shortbread

1 min leestijd
18 december 2016
Panterprint cakerol met vanilleslagroom
Bakrecepten Cake(jes)

Panterprint cakerol met vanilleslagroom

1 min leestijd
6 december 2020
Red velvet cheesecake
Bakrecepten Recepten Taart

Red velvet cheesecake

1 min leestijd
25 oktober 2018

eefsfood

📍Leiden
👩🏻‍🍳Bakt vooral zoet, eet het liefst hartig
💌Zakelijk > eef@highrollersagency.com (geen DM)
🎂Je bak- en decoreerskills upgraden? @eefsfoodclub

Eefje | EEFSFOOD.NL
HEERLIJKE VRIENDINNEN BRUNCH🥰 ⠀⠀⠀ adv - J HEERLIJKE VRIENDINNEN BRUNCH🥰
⠀⠀⠀
adv - Joehoeee, ik heb weer heerlijk online boodschappen gedaan bij Crisp! Dagelijkse boodschappen die de volgende dag al in huis waren, maar ook extra lekkers omdat ik mijn eetclub vriendinnen heb uitgenodigd voor een brunch🥐
⠀⠀⠀
Met lekker lokaal fruit maakte ik een salade, de kruidenroomkaas met zalm was een hit en Eef zou Eef niet zijn als er geen tomaten met burrata op tafel staan🍅 + de lekkerste croissantjes ever, heerlijke bagels🥯, suikerbrood, mimosa’s🍊🥂 & meer!
⠀⠀⠀
Crisp houdt van lokaal en ik ook👌🏻 Het komt rechtstreeks bij de teler of boer vandaan wanneer jij je bestelling plaatst✅ Knettervers en lekker! In mijn stories vind je een korting van €15,- op je eerste bestelling! Daarbij ontvang je een zak van die goddelijke croissants en óók nog een geweldige zelf afbak appeltaart van @jordysbakery 🍎 Doe er je voordeel mee😍
⠀⠀⠀
Voor de kenners; wat moet ik volgende keer zéker mee bestellen?? Ik ben benieuwd naar jullie tips en heb er vorige keer al zoveel aan gehad👇🏻 Bedankt alvast❤️
⠀⠀⠀
In samenwerking met @crisp_nl 🛒
⠀⠀⠀
#eefsfood #lekkercrisp #crispfan #vriendinnenbrunch #mimosas #bagels #croissants #onlineboodschappen
WEEKENDPLANNEN☀️ + HERSENSPINSELS👇🏻
⠀⠀⠀
Zo dat was even flink aanpoten afgelopen 2 weken. De to do lijst na een vakantie was zelden zo lang🤓 Klaar is ie nog niet, maar de absolute ‘moetjes’ zijn af of opgestuurd📮 Vandaag had ik een meeting op het strand en dit weekend ga ik lekker varen (nu kan het nog)🥰
⠀⠀⠀
Ondertussen ben ik ook heel erg aan het nadenken over wat ik hier op ‘the gram’ allemaal deel/wil delen. Ik wil het niet per se anders, maar ik wil graag (nog) meer variatie!
⠀⠀⠀
Ik ben altijd mezelf hier, maar toch ook een gefilterde versie. Ik heb een veel fellere mening over dingen waar ik me vaak over op de vlakte hou bijvoorbeeld. Ook zou ik een leuk terugkomend (non food) topic in mijn stories willen optuigen dat met regelmaat terugkomt. Daarover zit ik nu te brainstormen met mezelf👍🏻 Input is zéér welkom hieronder in de reacties. De Instagram ergernissen nieuwe leven in blazen? Of de voor- en nadelen van het ‘single’ leven uitpluizen samen met jullie? Etc etc.
⠀⠀⠀
‘Eef test’ is ook een rubriek die ik weer wil oppakken. En dan in welke vorm? Eigen ondernemer zijn is geweldig, maar dat ‘ALLES’ kan laat me soms ook verzuipen. Welk (food)product moet ik testen en met mijn ongezouten review delen? Suggesties; ook welkom!
⠀⠀⠀
Ik denk ook vaak terug naar hoe Instagram van 5+ jaar geleden was en wat ik toen leuk vond om te delen. Onder andere dit soort hersenspinsels…
⠀⠀⠀
Dit was ‘m voor nu; wilde ik even kwijt.
⠀⠀⠀
Fijn weekend voor jou❤️ Liefs, Eef!
MET PERZIK BEDEKTE BURRATA🍑 ⠀⠀⠀ Normaal b MET PERZIK BEDEKTE BURRATA🍑
⠀⠀⠀
Normaal ben ik er niet zo happig op, maar soms komt er een foodtrend voorbij die je toch een keertje uit wil proberen! Deze combinatie is romig, zoet, zuur en fris tegelijk:⠀⠀⠀
⠀⠀⠀
➡️1 bolletje burrata (100 gram)
➡️1 bevroren rijpe perzik
➡️1 rijpe passievrucht
➡️Balsamicostroop
➡️Gezouten pistachenoten
➡️Takje basilicum
➡️Honing of zoutflakes (optioneel)
⠀⠀⠀
Zorg dat de perzik goed bevroren is én gebruik een scherpe rasp. De rest spreekt voor zich!🔥
⠀⠀⠀
Tip: zet het bord/schaaltje van tevoren ook even in de vriezer, zo smelt het iets minder snel❄️
⠀⠀⠀
Als je het in 4 porties verdeeld heb je een hele leuke amuse voor een etentje met vrienden of familie🍨
⠀⠀⠀
Ook lekker om met een toastje doorheen te scheppen👌🏻 Sla jij ‘m op?✅ Direct opeten; maar dat lijkt me logisch.
⠀⠀⠀
#eefsfood #perzik #burrata #amuse #pistache #balsamico #passievrucht
LAUWWARME GNOCCHI SALADE MET COURGETTE, TOMAAT, BU LAUWWARME GNOCCHI SALADE MET COURGETTE, TOMAAT, BURRATA, PESTO & PISTACHE🌱
⠀⠀⠀
adv - Een super lekkere salade die perfect is als maaltijd👌🏻 Bak eerst de gnocchi knapperig (heel belangrijk) en voeg daarna de rest toe💛
⠀⠀⠀
Eind juni dit jaar was ik in Parma om van dichtbij te zien waar de basilicum voor in de Pesto alla Genovese van @granditalianl groeit en wordt geoogst. Je kunt je vast voorstellen hoe heerlijk het daar rook😍 Al enige tijd is de basilicum in deze Pesto ISCC PLUS gecertificeerd. Een volledig duurzame oogst, behoud van natuur, mensenrechten naleving worden hiermee gegarandeerd en dat maakt deze Pesto dus extra lekker💚
⠀⠀⠀
Dit heb je nodig voor 2 personen als maaltijd:
➡️500 gram Grand’Italia Gnocchi di Patate
➡️1 courgette, in dikke halve plakken
➡️200 gram Roma tomaatjes, in partjes
➡️90 gram Grand’Italia Pesto alla Genovese
➡️1 bol burrata
➡️2 handjes gemengde sla
➡️rasp van een halve citroen
➡️sap van een kwart citroen
➡️25 gram gezouten pistache noten
➡️verse basilicum
➡️Bakboter/olijfolie
➡️Peper & zout
⠀⠀⠀
Bak met een beetje olijfolie, peper en zout de courgette gaar en goudbruin in een koekenpan. Als dit bijna klaar is voeg je de citroenrasp- en sap toe. Bak nog een half minuutje mee en zet apart om af te laten koelen.
⠀⠀⠀
Doe dan flink wat bakboter in diezelfde pan en bak de gnocchi goudbruin en krokant. Zet het vuur uit en laat grotendeels afkoelen. Voeg hier dan de Pesto aan toe.
⠀⠀⠀
Roer hier de courgette, tomaten en rode ui doorheen. Doe in een kom met de sla en maak af met de burrata, pistachenoten en wat extra verse basilicum. Eet smakelijk! Sla jij dit recept op voor later?✅
⠀⠀⠀
In samenwerking met @granditalianl 🇮🇹
⠀⠀⠀
#eefsfood #LaBellaVita #GrandItalia #basilicum #burrata #gnocchi
EEN MOOI SERVIES IS HET HALVE WERK🌸 ⠀⠀⠀ a EEN MOOI SERVIES IS HET HALVE WERK🌸
⠀⠀⠀
adv - Ja hoor, ik mocht weer aan de slag met een práchtig servies en home accessoires van Villeroy & Boch😍 Dit is de nieuwe ‘Perlemor’ collectie. Deze is verkrijgbaar in de kleuren Sand & Coral. Van botervloot tot diep bord en van een bijpassende vaas tot aan geweldige (koffie)kopjes. Een feest om je tafel mee te dekken!🙌🏻
⠀⠀⠀
Verse broodjes, roomboter, beleg, lekker sapje, je favoriete fruit, thee en een makkelijke maar vooral méga lekkere courgette carpaccio. Dit is wat je daarvoor nodig hebt (3 porties):
➡️2 courgettes
➡️40 gram feta, verbrokkeld
➡️1/2 ingelegde rode ui
➡️10 Kalamata olijven, in stukjes
➡️gehakte gezouten pistachenoten
➡️1 el olijfolie + extra
➡️1 el (noten)azijn
➡️1 flinke tl grove mosterd
➡️1 flinke tl honing
➡️Peper & zout
⠀⠀⠀
👉🏻Maak linten van de courgettes met behulp van een kaasschaaf. Vooral de linten zonder zaadlijsten zijn geschikt (verwerk de rest in een andere gerecht). Doe hier wat olijfolie, peper & zout op. Bak kort in een hete grillpan. Maak de dressing door de ingrediënten hiervoor goed door elkaar te schudden. De rest spreekt voor zich.
⠀⠀⠀
Het servies kun je terugvinden op villeroy-boch.nl en vind je het snelst door ‘Perlemor’ in de zoekbalk te zetten🔎 Welk item vind jij het mooist?👇🏻Sla vooral op voor inspiratie en het lekkere courgette carpaccio recept✅
⠀⠀⠀
In samenwerking met @villeroyboch 🥰 #eefsfood #villeroyboch #servies #yesvb #courgettecarpaccio #brunchen
MAKKELIJKE 10 MINUTEN MAALTIJD🔥 ⠀⠀⠀ Afgel MAKKELIJKE 10 MINUTEN MAALTIJD🔥
⠀⠀⠀
Afgelopen week improviseerde ik een snelle maaltijd en dat vond ik een echte hit! Spicy dikke udon noodles met komkommer, rode ui & edamame boontjes💚 In 10 minuten klaar😍
⠀⠀⠀
Dit heb je nodig voor 1 portie:
➡️150 gram dikke udon noodles
➡️75 gram edamame boontjes
➡️5 snack komkommertjes, in plakjes
➡️1/2 rode ui in ringen
➡️gebakken uitjes
Dressing:
➡️1,5 el sojasaus
➡️1 el sriracha
➡️1/2 el crispy chili olie
➡️1 tl (noten)azijn
➡️1 tl suiker
➡️1/2 teentje knoflook, geraspt
⠀⠀⠀
Doe alle ingrediënten voor de dressing bij elkaar in een diep bord en roer goed. Ontdooi de edamame boontjes met heet water.
⠀⠀⠀
Zorg ondertussen voor een laagje kokend water waar je de noodles een klein minuutje in doet. Roer los en giet af. Voeg toe aan de dressing en meng door elkaar. Laat ook grotendeels afkoelen.
⠀⠀⠀
Snijd dan de rode ui, komkommer en voeg dit allebei met de edamame boontjes toe aan de noodles. Roer door elkaar en maak af met gebakken uitjes en optioneel nog wat geroosterde sesamzaadjes.
⠀⠀⠀
🌶️Met deze hoeveelheden is dit recept best pittig. Als je de sriracha en chili olie halveert heb je denk ik een verhouding die ‘iedereen’ wel zou lusten voor zover ik dat kan inschatten natuurlijk.
⠀⠀⠀
Easypeasy en bomvol smaak💣 Sla jij ‘m op voor later?✅
⠀⠀⠀
#eefsfood #snellemaaltijd #tienminutenmaaltijd #udonnoodles #edamame #crispychili #sojasaus #rodeui #komkommer #dressing #foodblog #watetenwevandaag
Laad meer... Volg op Instagram
Privacybeleid. Copyright © Eefsfood
Met ♡ ontworpen door Studio Citypaper
Logo
  • Algemene voorwaarden
  • Cookiestatement
Logo
  • Recepten
    • Bakrecepten
      • Taart
      • Koekjes
      • Cake
      • No bake
      • Overig zoet
      • Brood
      • IJs
      • Vegan lekkers
    • Kookrecepten & meer
      • Ontbijt/Lunch
      • Maaltijden
      • Desserts
      • Salades
      • (Borrel)snacks
      • Smeersels, dips & sausjes
      • Drankjes
  • Eefsfoodclub
  • Blog
    • Persoonlijk
    • Eef test
    • Eetdagboeken
    • Eef buiten de deur
      • Op pad met Eef
      • Horeca tips
    • Overig zoet
    • Favoriete keukentools
  • Over mij
    • Even voorstellen
    • Zakelijk
    • In de media
  • Eefsfoodmail
Nieuwsbrief
Nieuwsbrief
0
Deze website maakt gebruik van cookies. Lees er hier meer over: cookiestatement
ik ga akkoord

Eefsfoodclub

Heb je geen idee wat je met al die spuitmondjes aanmoet? Hoe krijg je nou zo’n strak gesneden shortbread? Is je stapeltaart het steeds nét niet? Schiet je botercrème regelmatig in de schift? Mis je inspiratie om lekkere smaken te combineren? Zou je het leuker vinden om je decoratie zelf te maken? Wat zou het dan fijn zijn om stap voor stap uitgelegd te krijgen hoe dit allemaal beter kan!