• Home
  • Over mij
  • Recepten
    • Ontbijt/Lunch
    • Maaltijden
    • Desserts
    • Salades
    • (Borrel)snacks
    • Smeersels, dips & sausjes
    • Drankjes
  • Eef’s bakkerij
    • Taarten
    • Koekjes
    • Cake
    • No bake
    • Overig zoet
    • Brood
    • IJs
    • Vegan lekkers
  • Eefsfoodclub
  • Blog
    • Persoonlijk
    • Eef test
    • Weekoverzichten
    • Ontvangen foodpost
    • Eetdagboeken
    • Eef’s boekenplank
    • Op pad met Eef
    • Horeca tips
  • In de media
  • Zakelijk
  • Eefsfoodmail
  • FAQ
0
Eefsfood
  • Home
  • Over mij
  • Recepten
    • Ontbijt/Lunch
    • Maaltijden
    • Desserts
    • Salades
    • (Borrel)snacks
    • Smeersels, dips & sausjes
    • Drankjes
  • Eef’s bakkerij
    • Taarten
    • Koekjes
    • Cake
    • No bake
    • Overig zoet
    • Brood
    • IJs
    • Vegan lekkers
  • Eefsfoodclub
  • Blog
    • Persoonlijk
    • Eef test
    • Weekoverzichten
    • Ontvangen foodpost
    • Eetdagboeken
    • Eef’s boekenplank
    • Op pad met Eef
    • Horeca tips
  • In de media
  • Zakelijk
  • Eefsfoodmail
  • FAQ
Logo
0
Logo
Blog

Gesponsorde content, hoe zit dat bij mij?

Eefje
8 reacties
30 oktober 2018
Gesponsorde content, hoe zit dat bij mij?

Aan tafel bij Danique

Hee! Leuk dat je er bent. Ik krijg niet zo vaak vragen over dit onderwerp maar ik vind het wel fijn om er een duidelijk artikel over online te hebben staan. Ik vind het zelf ook altijd interessant om er bij andere over te lezen namelijk. Gesponsorde content, hoe zit dat bij mij? Komt ie dan!

Edit – 20.08.2020

Bijna twee jaar na dato vond ik het tijd voor een kleine upgrade van dit artikel. Eigenlijk is er niet veel veranderd maar ik vond het wel fijn om een aantal dingen wat anders te formuleren. 

Word je hiervoor benaderd of benader je zelf?

Meestal word ik voor een samenwerkingen benaderd. Ik probeer het ook weleens zelf maar op één of andere manier komt komt dat bijna nooit op iets uit. Ik ben ook wel met wat andere dingen bezig waar ik inkomsten uit haal. De samenwerkingen die ik nu heb of heb gedaan vind ik mega leuk en neem ik ook zeker serieus. Maar het is niet mijn doel alleen hiervan te kunnen leven. Dit zou ik toch te onzeker vinden. Het het kan ontzettend gaan frustreren in rustige tijden. 

De eerste keer?

Dat weet ik nog heel goed! Ik was een jaar of 2 bezig met Instagram (nu dus een kleine 5 jaar geleden) toen mijn eerste mail voor een betaalde samenwerking binnenkwam. Het was vanuit een pr-bureau waar ik later ook nog een aantal keer mee heb samengewerkt. Ik moest een foto plaatsen van mezelf met het product + wat toelichtende tekst. Ik kreeg hiervoor een extreem lang Engels contract opgestuurd. Daar kreeg ik de kriebels van! Ik ben het type ‘bang om iets verkeerds te doen’ zeker als er ook nog een contract met ‘gepaste straf’ bij komt kijken. Ik had er niet echt een 100% goed gevoel bij en dacht voornamelijk dat dit heel leerzaam ging worden. Ik had natuurlijk ook nee kunnen zeggen maar zo’n eerste keer doe je dat niet zo snel.

Er moest als ik het goed zeg 2,5% van mijn volgers aantal, likes op de foto komen. Aangezien ik toen bijna nooit mijn hoofd postte vermoedde ik vooraf al dat dat niet ging lukken. Ik zou dan een tweede foto moeten plaatsen om alsnog dat aantal likes aan te vullen. Je raadt het al, het lukte inderdaad niet en ik moest een nieuwe foto maken. Vervolgens kon ik met een betaaltermijn van 60 dagen wachten op ja wat zal het zijn? 1 x Het uurloon van een gemiddelde zzp’er. Enfin, toen vond ik het cool. Nu denk ik daar wel anders over! De manier waarop vooral..

Gesponsord, gekregen, uitgenodigd of een barteldeal?

Barter wattes? Ja, dat dacht ik in het begin ook.. Ik heb toen serieus opgezocht wat dit precies betekent. Een barterdeal is het krijgen van een product en ruil voor publiciteit (vooraf afgesproken). Dit doe ik niet vaak! In principe is er niet zoveel mis mee onder bepaalde omstandigheden vind ik. Dit zijn in grove lijnen een beetje wat ik daarin belangrijke factoren vind.

YES: als het om een product gaat dat je anders ook graag zou willen kopen (zie het als geld besparend), past het bij je, is het product een beetje waardevol of mag je voor een leuk bedrag spullen uitzoeken. En, het belangrijkste vind ik; laten ze je totaal vrij om in te vullen hoe en hoeveel je erover deelt.

NO: Het product is weinig waardevol of een ‘geinige’ prul. Naast het product krijg je ook een eisenlijst waar je u tegen zegt. Het bedrijf probeert echt alles uit om je zoveel mogelijk voor elkaar te krijgen met vaak niet hele fijne communicatie.

De communicatie die ik eigenlijk altijd gebruik zijn de volgende:

#uitgenodigd – Dit is vaak van toepassing bij events, etentjes of andere uitjes. Soms, als het uitje (persreis) meerdaags is maak ik vaak aan het begin van de story reeks duidelijk dat het om een uitnodiging gaat. Anders moet ik bij zeker 20 stories #uitgenodigd blijven zetten, en ik vind dat ook weleens storend als je gewoon een leuk verhaal te vertellen hebt. 

Voorbeeld #uitgendigd
Voorbeeld: #uitgenodigd door Streek van Verrassingen voor 24 uur Katwijk

#adv – Dit staat voor advertisment aka advertentie. Voor alles waar dit bijstaat heb ik betaald gekregen om het te delen. Super zwart/wit en heel simpel. Bij blogartikelen staat trouwens onderaan het stuk *Dit artikel is in samenwerking gemaakt met bedrijf x*. Om het nog iets te verduidelijken heb ik er tegenwoordig dit van gemaakt: *Dit artikel/recept is in betaalde samenwerking gemaakt met bedrijf x*. Waarom ik het woord #samenwerking niet gebruik is omdat ik dat persoonlijk een heel breed begrip vind. Het wordt ook gebruikt als twee bloggers onder elkaar samenwerken bijvoorbeeld, of een blogger en bedrijf belangeloos samen iets opzetten en dan komt er helemaal niks van geld bij kijken. Daar vind ik #samenwerking persoonlijk een beetje grijs gebied en onduidelijk voor de mensen die niet helemaal thuis zijn in deze ‘online wereld’.

Voorbeeld: #adv Instagram campagne voor Looye Kwekers van vorig jaar

#gekregen – Er worden regelmatig dingen naar mij opgestuurd. Soms weet ik dat vooraf en soms ook niet. Vooraf beloof ik nooit dit te delen. Dit doe ik vaak alleen als ik het echt leuk vind, enthousiast ben of het héél lekker vind. In mijn blogrubriek ‘Foodpost‘ deel ik hier wel vrijblijvend vaak iets kleins over. Op Instagram deel ik ook nog weleens een story waarin ik letterlijk zeg; Ik heb dit pakketje gekregen van bedrijf x. Dan zet ik er niet ook nog eens #gekregen bij.

#barter – Dit zal staan bij berichten die je ziet waarbij ik dus vooraf heb afgesproken om er iets over te delen en dat dit ‘part of the deal’ is. Het desbetreffende product heb ik dus gekregen maar verder is er geen financiële vergoeding bij komen kijken. Ik vind trouwens de lijn tussen #gekregen en #barter ook heel dun, ook al is het verschil wel duidelijk. Dat ga ik voor mezelf nog eens even wat scherper onder de loop nemen! Zo heb ik bij onderstaande foto #gekregen gezet terwijl we vooraf hier over hadden afgesproken dat ik een foto zou plaatsen met een tag naar de maakster. Dat bedoel ik met de dunne lijn.

Tasje Marly
Voorbeeld: #barter / #gekregen Tasje uit mogen kiezen bij @Marlyboomerang in ruil voor een eigen foto met tag.

Dan doe ik ook nog weleens winacties! Dit is meestal op eigen initiatief en vind ik leuk om te doen. Ook al moet ik vaak heel veel mensen teleurstellen en vind ik een winnaar kiezen eigenlijk heel stom (omdat het serieus moeilijk is vind ik)! Meestal vraag ik daarom of het desbetreffende bedrijf waarvan ik iets mag weggeven een winnaar wil uitkiezen. Ik heb de winacties op Instagram onlangs allemaal gebundeld met de hashtag #eefswinactie. 

Moraal van het verhaal. Als er niet #adv #gekregen #barter of #uitgenodigd bij staat kun je er bij mij 100% vanuit gaan dat ik het zelf gekocht of geregeld heb en het leuk vind om met je te delen. Ik ben verplicht dit duidelijk te maken aan jou als lezer. Dit is ook de reden dat ik echt een grote hekel heb aan #nospon als je gewoon altijd open en eerlijk bent geweest is #nospon echt niet nodig en kun je er vanuit gaan dat mensen gewoon iets delen uit enthousiasme. Ik ben me ervan bewust dat #nospon er is door de mensen die het allemaal niet zo nauw nemen met de regeltjes, dus ik snap wel waar het vandaan komt. 

Zeg je ook weleens nee?

Zeker! Ik heb al een aantal keer nee gezegd tegen een betaalde samenwerking. Dit kan komen doordat het desbetreffende product totaal niets voor mij en dus voor EEFSFOOD is. Als ik teveel mijn best moet doen om het op een natuurlijke manier te verwerken zodat het bij EEFSFOOD past valt het eigenlijk al af. Ik moet gelijk denken ‘JA, LEUK of JA,LEKKER. Vaak is het na 1 keer en en weer mailen wel duidelijk. Soms is het ook echt iets leuks maar de vergoeding die er tegenover staat bijna een soort beledigend voor al het gave en mooie werk dat je zou kunnen leveren. Soms zijn het ook dingen die echt haaks staan op wat je ergens van vindt. Zo heb ik jaren lang in al mijn updates over Intermittent Fasting verteld over hoe goed je af kunt vallen op een ‘natuurlijke’ manier. En werd ik gevraagd om dieet repen te promoten..

Word je vrijgelaten of moet alles heel strikt?

Dat is heel erg verschillend. Sowieso krijg je 9 van de 10 keer een briefing waarin staat wat er van je verwacht wordt. De ene keer bevat dit heel veel moetjes en regeltjes. De andere keer staat er weinig in en mag je het invullen zoals je zelf wilt. Als je net een paar dingen op rij hebt gehad waar je aan veel moet voldoen en je dan ineens helemaal wordt vrijgelaten vind ik soms best lastig. Je streeft er natuurlijk naar dat de opdrachtgever hooguit feedback over een typfout heeft.

Mocht dit onderwerp onduidelijk voor je zijn hoop ik dat ik je van een nuttige informatie heb voorzien. Dit is mijn kijk erop en hoe ik de regels hanteer op mijn kanalen. Mocht je eventueel nog vragen hebben? Stel ze vooral, dit zal denk ik altijd een interessant onderwerp zijn om het over te hebben of om over de discussiëren. 

Liefs,
Eefje 

Diverse blogs
Delen:
geschreven door

Eefje

Hoi ik ben Eefje! Op eefsfood.nl deel ik mijn plezier in koken en bakken graag met jullie. Voornamelijk recepten maar af en toe ook een hotspot, video of persoonlijk stuk. Heb je vragen, opmerkingen of wil je iets anders met mij delen? Stuur gerust een mailtje naar eefje@eefsfood.nl
8 reacties
  1. Anoek

    30 oktober 2018 20:33

    Waar haal je nog meer je inkomsten uit?

    Beantwoord
    1. Eefje

      30 oktober 2018 21:01

      Ik fotografeer en beheer social media voor diverse horeca en ik werk ook nog gewoon parttime voor een baas en doe af en toe catering vanuit huis!

      Beantwoord
  2. Stephanie

    30 oktober 2018 22:35

    Hoi,
    Leuke en eerlijke en oprechte blogs schrijf je toch. Erg fijn om te lezen!
    Ik vroeg me af of je een boete of iets moet betalen als je de likes niet haalt?
    Groetjes Stephanie

    Beantwoord
    1. Eefje

      30 oktober 2018 23:54

      Hi Stephanie, dankjewel leuk om te horen! 🙂
      Het was de eerste en enige keer dat ik met zo’n like percentage te maken had.
      Daarna gelukkig niet meer. Ik denk dat je niet zomaar een boete krijgt hoor!

      Beantwoord
  3. Lian

    31 oktober 2018 14:18

    Hee Eef. Mooi geschreven. Ik ben het eens met je punt over #nospon. Als iedereen nou gewoon duidelijk zou zijn met #betaaldesamenwerking, #gekregen of #sponsored, dan zou dat hele nospon niet hoeven.

    Liefs Lian

    Beantwoord
    1. Eefje

      31 oktober 2018 15:00

      Jaaaa precies dat!
      Zo makkelijk kan het zijn 🙂

      Dankjewel voor je lieve reactie Lian!

      X Eef

      Beantwoord
  4. Mandy

    31 oktober 2018 18:48

    He Eef,
    Super leuk altijd om jouw blogs te lezen! Zo eerlijk en oprecht! Ben jij uiteindelijk benaderd door het pr bureau of heb jij hen benaderd? Keep up the good work🤗 groetjes

    Beantwoord
    1. Eefje

      31 oktober 2018 22:00

      Hi Mandy, dankjewel!

      Meestal word ik benaderd voor samenwerkingen 🙂

      Beantwoord
Geef een reactie Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

vorig bericht

Kokos yoghurttaart met aardbei en mango

volgend bericht

Gevulde speculaas koeken

Over mij
Eefje met camera

Eefje

Hoi! Ik ben Eefje, 30 jaar en woon in Leiden. Welkom en leuk dat je een kijkje neemt op mijn website.


Girl in a jacket
Dit vind je misschien ook leuk
Win een Ash en Eefs favorites goodiebag!
Blog

Win een Ash en Eefs favorites goodiebag!

2 min leestijd
7 oktober 2018
Taart winnen
Blog

WIN EEN EEFSFOOD TAART!

2 min leestijd
1 februari 2017
Win het hartige bakboek van Rutger, gesigneerd en al!
Blog

Gesloten – Win het hartige bakboek van Rutger, gesigneerd en al!

2 min leestijd
30 september 2017
Wanneer je je best doet, maar het niet wil lukken..
Blog Persoonlijk

Wanneer je je best doet, maar het niet wil lukken..

5 min leestijd
24 oktober 2017
Wat is RestaurantKaart en hoe werkt het? + Toffe winactie!
Blog

Wat is RestaurantKaart en hoe werkt het? + Toffe winactie!

4 min leestijd
22 november 2017
Eef test #2 - Vegan tonijn
Eef test

Eef test #2 – Vegan tonijn

4 min leestijd
24 mei 2021

eefsfood

📍Leiden
👩🏻‍🍳Bakt vooral zoet, eet het liefst hartig
💌Zakelijk > eef@highrollersagency.com (geen DM)
🎂Je bak- en decoreerskills upgraden? @eefsfoodclub

Eefje | EEFSFOOD.NL
DE PERFECTE MONCHOUTAART😍 ⠀⠀⠀ Zoek niet v DE PERFECTE MONCHOUTAART😍
⠀⠀⠀
Zoek niet verder, deze moet je hebben🍒 No bake en extra lekker door een romig en smaakvol ingrediënten die ook nog eens voor wat extra stevigheid zorgt👩🏻‍🍳
⠀⠀⠀
Ook maken? Ga naar eefsfood.nl en zet monchoutaart in de zoekbalk. Zo kun je ‘m makkelijk vinden🔎
⠀⠀⠀
Ook groot liefhebber van monchoutaart! Laat van hooooooren👇🏻 Sla ‘m gelijk even op✅
⠀⠀⠀
Fijne weekend! Liefs, Eef😙
⠀⠀⠀
#eefsfood #monchoutaart #kersen #roomkaas #bastognebodem #slagroom #nobakerecept #taart #foodienl #foodblog #kersenuitblik
EET- EN KOOKCLUBS VAN NEDERLAND; OPGELET!🚨
⠀⠀⠀
adv - Aanstaande 11 juni organiseert @foodiesmagazine de ‘Beste Kookclub van Nederland’ verkiezing🏆 Voor deze dag zijn er nog maar een paar plekjes vrij🙌🏻 Je hoeft geen masterchef te zijn en plezier staat voorop! Heb je (nog) geen kookclub? Geen enkel probleem. Trommel dan je kookgrage vrienden, familie of buren op🥁
⠀⠀⠀
Aanmelden kan tot en met 28 mei! En denk je nu, die titel is gaaf? Dan loop je vast ook warm voor de hoofdprijs. Dat is is namelijk jullie ingestuurde en winnende gerecht op de cover van Foodies; het augustus nummer😍 Ik zou het wel weten als ik jou was! Voor alle ins & outs verwijs ik je door naar mijn stories want daar vind je het juiste linkje✅ (mocht die verlopen zijn als je dit leest? DM me dan even, dan deel ik de linkt met je👍🏻)
⠀⠀⠀
Jullie weten al hoe dolgelukkig ik ben met mijn cluppie en dat gun ik iedereen🥰 Feel free om in de reacties op zoek te gaan naar een kookclub bij jou in de buurt! Laat weten dat je zoekt, zet de omgeving waarin je zoekt erbij en deel optioneel je eetvoorkeuren zoals vega of glutenvrij. Zie highlight ‘eetclub’ voor meer inspiratie. Ik ben zoooo benieuwd wie er gaat winnen🎉
⠀⠀⠀
In samenwerking met Foodies🍴
⠀⠀⠀
#eefsfood #bestekookclubvannederland #kookclub #eetclub #oproep #vegafood #eetclubleiden #orzo #pompoen #burrata #pistacheijs #kletskop #hartigetompouce #bladerdeeg #eetclubavond
HALLOUMI TRAYBAKE MET KRIELTJES🥔 ⠀⠀⠀ adv HALLOUMI TRAYBAKE MET KRIELTJES🥔
⠀⠀⠀
adv - ik val maar meteen met de deur in huis. Van de looks moet dit gerecht het niet per se hebben. Maar de smaak daarentegen?! Die is echt heel goed en veel verrassender dan je denkt😍
⠀⠀⠀
In de mooie showroom bij @velthuizenkeukens heb ik weer een gave keuken uitgekozen om dit lekkere maaltje te koken. Wie geeft me op voor het NK paprika vangen?! Echt fijn zo’n oven waar je in kunt gluren terwijl je nog bezig bent met koken🔥
⠀⠀⠀
Waar komt die lekkere smaak dan vandaan? De verse kruiden samen met het zoetzure van de azijn en suiker is echt een goede combi. Ben je benieuwd naar het recept? Ga dan naar velthuizenkeukens.nl, klik in de menubalk op recepten en dan vind je ‘m bovenaan. Alleen wat snijwerk en de oven doet de rest! Sla jij ‘m op?✅
⠀⠀⠀
In samenwerking met Velthuizen Keukens👩🏻‍🍳
⠀⠀⠀
#eefsfood #velthuizenkeukens #keukenshowroom #woudenberg #traybake #bruinbrood #krieltjes #paprika #halloumi #gebakkenkaas #versekruiden #oregano #balsamico #olijfolie #knoflook #ui #watetenwevandaag
NDUJA-TOMATENPASTA MET MOZZARELLA🍅 ⠀⠀⠀ Ik NDUJA-TOMATENPASTA MET MOZZARELLA🍅
⠀⠀⠀
Ik ben zoooooo aan het genieten van het bootleven🥰 Eindelijk lekker aan het kokkerellen terwijl het zonnetje in mijn pannen schijnt☀️ Dit hield ik voor ogen wanneer ik het klussen van de winter even zat was🔧 Gelukkige meid dus! Ik probeer het spontane posten, zoals nu, (vaker) te blijven doen✅
⠀⠀⠀
Het recept is simpel en de ingrediënten kun je nu terugvinden in mijn stories🎥 Mocht je interesse hebben in het recept? Reageer even met: 🍅🍅🍅
⠀⠀⠀
Fijne avond. Liefs!😙
⠀⠀⠀
#eefsfood #penne #pasta #nduja #tomaten #mozzarella #pijnboompitten #basilicum #foodblog #foodienl #lekkereten #receptpagina #eefsbootleef #bootkoken #tweepansgerecht
SNELLE KLEURRIJKE (LUNCH)SALADE🌈 ⠀⠀⠀ Echt SNELLE KLEURRIJKE (LUNCH)SALADE🌈
⠀⠀⠀
Echt héél erg lekker!! Perfect als lunch, maar ook als bijgerecht een toppertje👌🏻 Snijden, schudden, mengen & klaar! Zo simpel is het😍 Ook maken?
⠀⠀⠀
Dit heb je ervoor nodig👇🏻
➡️1 klein blikje cannellini bonen (125 gram)
➡️3 mini komkommers, in plakjes
➡️1 flinke tomaat, in kleine blokjes
➡️1 kleine rode ui, fijngesnipperd
➡️1 geroosterde gele paprika uit pot
➡️50 gram verkruimelde feta
➡️8 kalamata olijven, in ringetjes
➡️2 takjes platte peterselie, fijngehakt
Dressing:
➡️2 el olijfolie
➡️2 el citroensap
➡️1 el ahornsiroop
➡️Rasp van 1/4de citroen
➡️1 tl grove mosterd
➡️1/2 tl knoflookpoeder
➡️mespuntje komijnpoeder
➡️Peper & zout
⠀⠀⠀
Doe alle ingrediënten voor de dressing in een afsluitbaar potje en schud goed door elkaar.
⠀⠀⠀
Snijd de ui heel fijn, haal het vruchtvlees uit de tomaat (doe weg) en snijd dit ook in kleine blokjes. Net als de paprika! Zet de rest van de ingrediënten klaar.
⠀⠀⠀
Doe alles in een diep bord, giet de dressing erover, schep door elkaar en eet smakelijk❤️
⠀⠀⠀
Sla jij ‘m op voor later?✅
⠀⠀⠀
#eefsfood #bonensalade #komkommer #tomaat #lunchsalade #rodeui #feta #komkommer #goodfood #vullend #makingofreel #salad #peterselie #dressing #foodienl #receptenpagina #veggies #gelepaprika #foodblog
DAGVLOG IN 46 SECONDEN🎥 ⠀⠀⠀ Joehoeeee! Ik DAGVLOG IN 46 SECONDEN🎥
⠀⠀⠀
Joehoeeee! Ik doe weleens vaker verslag van mijn dag, maar nog nooit eerder op deze manier📅 Het was dé dag dat ik mijn nieuwe auto op ging halen🥰 Een ónwijs lekkere salade maakte, een spelletje Keer op Keer won en meer! Dat hoor je in de voice over🔊 Vragen kun je altijd stellen👇🏻
⠀⠀⠀
Vaker doen op deze manier?
⠀⠀⠀
Fijn weekend voor jou❤️ Liefs, Eef!
⠀⠀⠀
#eefsfood #eefsdagvlog #dailylife #nieuweauto #blijei #fijnedag #dagvlog #proberenkunjeleren #huishouden #sushibowl #gyoza #appel
Laad meer... Volg op Instagram
Privacybeleid. Copyright © Eefsfood
Met ♡ ontworpen door Studio Citypaper
Logo
  • Algemene voorwaarden
  • Cookiestatement
Logo
  • Home
  • Over mij
  • Recepten
    • Ontbijt/Lunch
    • Maaltijden
    • Desserts
    • Salades
    • (Borrel)snacks
    • Smeersels, dips & sausjes
    • Drankjes
  • Eef’s bakkerij
    • Taarten
    • Koekjes
    • Cake
    • No bake
    • Overig zoet
    • Brood
    • IJs
    • Vegan lekkers
  • Eefsfoodclub
  • Blog
    • Persoonlijk
    • Eef test
    • Weekoverzichten
    • Ontvangen foodpost
    • Eetdagboeken
    • Eef’s boekenplank
    • Op pad met Eef
    • Horeca tips
  • In de media
  • Zakelijk
  • Eefsfoodmail
  • FAQ
Nieuwsbrief
Nieuwsbrief
0
Deze website maakt gebruik van cookies. Lees er hier meer over: cookiestatement
ik ga akkoord