Wie mij al vanaf het begin volgt op Instagram weet dat ontbijtjes als deze echt mijn ding waren. Mijn hele feed bestond vooral uit ontbijtjes toen. Dit voelt alweer als een eeuwigheid geleden maar dit is ‘pas’ vier jaar. Ik vond het de hoogste tijd om weer eens een ontbijt in taartvorm te maken. Ik deed allemaal van mijn favorieten bij elkaar en dat pakte goed uit. Ik heb zelfs de calorieën voor je uitgerekend!
RECEPT
Voorbereidingstijd: 20 minuten
Wachttijd: 2,5 uur
Totale tijd: 3 uur
Wat heb je nodig? (2-3 porties, een kwart taartje is ongeveer 245 calorieën)
Bodem:
• 70 gram granola (ik gebruikte de koffie-kokos granola van Eat Natural)
• 2 el havermout
• 1 afgestreken el pindakaas
• 15 gram kokosolie, gesmolten
• 1 tl oploskoffie
Kwarkmengsel:
• 400 gram koffiekwark (ik gebruikte die van Optimel)
• 200 gram banaan
• 1,5 tl kaneel
• 2,5 blaadjes gelatine
• 2 el water
• kokosrasp/cacaopoeder/granola (optioneel, deze zijn ook niet bij de calorieën opgeteld)
Benodigdheden:
• steelpan
• staafmixer met maalbakje
• springvorm van 16 cm
• stukje bakpapier
Zo maak je het!
1. Bekleed de bodem van de springvorm met bakpapier en zet de blaadjes gelatine alvast te weken in koud water.
2. Doe alle ingrediënten van de bodem behalve de kokosolie en pindakaas in het maalbakje van de staafmixer. Maal dit tot het iets fijner is. Voeg dan de pindakaas toe. Smelt de kokosolie en voeg deze ook toe. Meng dit tot een geheel en stort het in de springvorm. Druk dit goed en egaal aan met je vingers of de bolle kant van een eetlepel.
3. Snijd een halve banaan in dunne plakjes en plak deze tegen de rand van de vorm.
4. Pureer de rest van de banaan samen met de kaneel. Voeg dan de koffiekwark toe en meng dit glad. Doe een eetlepel van dit samen met 2 eetlepels water in een steelpan. Verwarm dit en los hier de gelatine in op.
5. Giet dit mengsel bij de rest van het kwark-banaan mengsel en zet de staafmixer aan tot het egaal gemengd is. Giet dit in de springvorm en zet deze voor minstens 2,5 uur in de koelkast.
6. Als je flink wil ontbijten zou ik een half taartje nemen maar een kwart vult ook al lekker. Eet smakelijk!
Misschien vind je deze recepten ook leuk?
– Creamy havermout met kokosyoghurt en koffie granola
– Appelbollen met jasje van havermout