Laatst maakte ik al een frisse framboos-kokostaart maar zoiets met aardbeien kon niet ontbreken natuurlijk. Ik moet zeggen de recepten lijken veel op elkaar, helemaal in werkwijze. Deze aardbeientaart met mango swirl ziet er in ieder geval zomers en feestelijk uit. Hij is ook niet moeilijk om te maken. Het vraagt alleen een beetje geduld..
RECEPT
Voorbereidingstijd: 30 minuten
Wachttijd: 4 uur
Totale tijd: minimaal 4,5 uur
Wat heb je nodig? (12 puntjes)
Bodem:
• 11 digestive koekjes
• 11 kokos biscuit koekjes
• 80 gram roomboter, gesmolten
• 1 el kokosrasp
Vulling:
• 500 ml slagroom
• 500 gram aardbeien
• 80 gram witte basterdsuiker
• 6 gelatine blaadjes
• 1 vanillestokje, het merg ervan
• 150 gram mango, gepureerd
• kokos flakes (optioneel)
Benodigdheden:
• springvorm van 22 cm
• bakpapier
• snijplank
• aardappelschilmesjes
• keukenmachine
• staafmixer
• handmixer
• steelpan
• spuitzak + kartel spuitmondje
Zo maak je het!
1. Bedek de bodem en randen van de springvorm met een velletje bakpapier.
2. Maal de koekjes fijn en meng dit met de kokosrasp en gesmolten boter. Stort dit op de bodem van de vorm en verdeel dit gelijkmatig. Druk goed aan!
3. Leg de blaadjes gelatine te weken in koud water en pureer 350 gram van de aardbeien tot puree. Uiteraard haal je eerst het kroontje er vanaf.
4. Klop de slagroom iets dikker dan lobbig samen met het vanillemerg en de basterdsuiker. Hou dan ongeveer 125 gram geklopte slagroom apart en doe dit alvast in de spuitzak.
5. Doe een scheutje (50 ml) aardbeienpuree in een steelpan en verhit dit op laag vuur. Voeg dan de geweekte blaadjes gelatine toe en roer tot het is opgelost. Giet dit dan terug bij de rest van de aardbeienpuree.
6. Snij dunne schijfjes aardbei van de overgebleven aardbeien en plak deze tegen de rand van de springvorm aan.
7. Giet dan de aardbeienpuree al roerend bij de slagroom. Roer niet te wild, spatel gewoon rustig tot je een egale roze kom met mousse hebt. Giet dit dan in de springvorm, strijk een beetje glad en zet dit dan in de koelkast.
8. Pureer dan de mango en swirl dit over de taart wanneer deze een beetje opgesteven is. Doe dit met een flesje of bijvoorbeeld een boterhamzakje waar je een puntje vanaf snijdt.
9. Maak de taart af met een paar toeven slagroom en nog wat extra aardbei. Zorg dat de taart minimaal 4 uur in de koelkast heeft gestaan voordat je deze aansnijdt. Smullen maar!
Misschien vind je deze recepten ook leuk?
– Mango-yoghurt taartje
– Kokos-fruit taart