Een overvloed aan noten die nu toch wel eens een keer op moeten, een paar verdwaalde dadels en een verstopt potje appelmoes brachten mij op het idee voor deze cake. Zorg zoals altijd bij het maken van een beslag dat alle ingrediënten op kamertemperatuur zijn voordat je begint.
RECEPT
Voorbereidingstijd: 15 minuten
Baktijd: 55-65 minuten
Totale tijd: 4 uur
Wat heb je nodig? (cake 8-10 personen)
• 170 gram zelfrijzend bakmeel
• 160 gram roomboter + extra klontje
• 150 gram rietsuiker
• 3 eieren
• 125 gram appelmoes
• 125 gram grof gehakte gemengde noten (ik gebruikte een mix van walnoten, pecannoten, hazelnoten, paranoten, amandelen, pistachenoten & cashewnoten)
• 3 medjoul dadels, in kleine stukjes
• 3 tl kaneel
• 1 tl speculaaskruiden
• 1/2 tl baking soda
• 1/2 tl kardemom
• mespuntje zout
Materiaal:
• handmixer
• beslag kom
• spatel
• springvorm van 18 cm
• saté prikker
• bakpapier
Zo maak je het!
1. Zet eerst de oven aan op 160 graden en bekleed de bodem van de vorm met bakpapier. Vet de randen in met een dun laagje boter.
2. Mix de boter in een paar minuutjes zacht en romig. Voeg dan het zout en de suiker toe en mix tot dit goed gemengd is.
3. Voeg een ei toe en mix tot deze is opgenomen, herhaal dit met de andere 2 eieren.
4. Voeg dan het zelfrijzend bakmeel toe samen met de specerijen, appelmoes en baking soda. Mix dit eerst op lage stand door elkaar en zet de mixer dan voor een paar seconde op de hoogste stand.
5. Voeg de dadels samen met 100 gram noten toe aan het beslag. Spatel dit er met de hand doorheen. Schep/giet het beslag in de bakvorm en strijk dit bovenop een beetje glad. Verdeel dan de overgebleven noten eroverheen.
6. Bak de cake in ongeveer 60 minuten gaar. Check met een saté prikker of hij ook echt gaar is tot op de bodem. Laat de saté prikker er zeker 8 seconden inzitten anders heeft het eventuele ongare beslag geen tijd om aan de prikker te plakken.
7. Haal de rand van de vorm en laat de cake volledig afkoelen. Eet smakelijk!
Misschien vind je deze recepten ook leuk?
– Smeuïge citroen-kokos plaatcake
– Kwark kersencake
– Stoofpeer macadamia cake